Kurzy parašutismu

Pro začátečníky

   Kurz AFF

Zrychlený výcvik volného pádu

Metodika zrychleného výcviku volného pádu je moderní alternativou, jak se naučit ovládat své tělo za volného pádu bezpečně a efektivně.
Dva instruktoři se starají o bezpečnost žáka nejen na zemi, ale hlavně v průběhu volného pádu, a jsou tak schopni předat své zkušenosti v relativně krátkém časovém období. Pro zájemce o rychlé proniknutí do tajů parašutismu je tato metoda jedinečnou příležitostí.

Výcvik zahrnuje 20 minut ve větrném tunelu (simulátor volného pádu) a 8 výcvikových seskoků. V případě, že žák postupuje hladce osnovou stačí mu pro zvládnutí základních dovedností těchto 8 seskoků a pokračuje pod dohledem instruktora v plnění samostatné výcvikové osnovy.

  Kurz IAFF

Samostatný seskok volným pádem se dvěma instruktory ze 4 kilometrů. Součástí je teorie seskoku a vlastní seskok. Vše se dá stihnout během jednoho víkendu. Před kurzem je třeba absolvovat vyšetření u leteckého lékaře.

   Výcvik k licenci A

Předpokladem k získání licence A je absolvování kurzu AFF + 25 seskoků pod vedením instruktora.
Součástí tohoto výcviku je 25 seskoků a příprava k přezkoušení k licenci A, na Úřadu pro civilní letectví.

  IAFF s ext. kamerou

Samostatný seskok volným pádem (ze 4 kilometrů, se dvěma instruktory), který Vám bude zdokumentován kameramanem.
Součástí je teorie seskoku + samotný seskok. Vše lze stihnout během jednoho víkendu. Před kurzem je třeba absolvovat vyšetření u leteckého lékaře.

Ceny kurzů pro začátečníky

AFF

CZK 42 000,-

IAFF

CZK 8 000,-

IAFF +  

CZK 11 000,-

Výcvik k licenci A

CZK 65 000,-


Pro pokročilé

If you surrender to the wind, you can ride it.

Toni Morrison

  Basic RW

V kurzu se naučíte ovládat volné tělo za volného pádu pro potřeby skupinové akrobacie. Kurz vychází ze základní osnovy V-PARA2 a postupně se učíte pracovat s partnerem ve vzduchu. Doporučujeme pro začátečníky po AFF s licencí A. Trénink může být doplněn létáním ve větrném tunelu.

  Basic FF

V kurzu se naučíte základy bezpečného skákání v 3D rovně. Kurz vychází ze základní osnovy V-PARA2 a postupně se učíte pracovat s partnerem ve vzduchu. Doporučujeme pro začátečníky po AFF s licencí B. Trénink může být doplněn létáním ve větrném tunelu.

   Basic WS

V kurzu se naučíte základy bezpečného skákání s ptačí kombinézou. Kurz vychází ze základní osnovy V-PARA2 . A je určen pro začátečníky s licencí C. Hlavní důraz v kurzu dáváme na bezpečnost požití kombinézy. Pro začátečníky máme kombinézy na půjčení.

  Basic "canopy" kurz

V kurzu se naučíte základy bezpečného skákání s ptačí kombinézou. Kurz vychází ze základní osnovy V-PARA2. A je určen pro začátečníky s licencí C. Hlavní důraz v kurzu dáváme na bezpečnost požití kombinézy. Pro začátečníky máme kombinézy na půjčení.

Ceny kurzů pro pokročilé

Basic RW

CZK1500 + letenka

Basic FF

CZK1500 + letenka

Basic canopy

CZK1500 na den + letenka

Pro experty

   Instruktor AFF

Kurz je určen pro zájemce o získání instruktorské licence AFF. Je určen pro zkušené parašutisty s licencí D a oprávněním H. Po splnění předepsaných dovedností je frekventantu uděleno speciální oprávnění AFF.

   Tandem Pilot

Kurz je určen pro zájemce o získání licence Tandemového pilota. Je určen pro zkušené parašutisty s licencí D a oprávněním H s minimálním počtem seskoků 1000. Po splnění předepsaných dovedností je frekventantu uděleno speciální oprávnění T.

Instruktor AFF

CZK10 000 + letenky a větrný tunel

Tandem Pilot

CZK10 000 + letenky